Komputer AiO

Komputer AiO – co to takiego?

Komputer AiO – co to takiego?

Komputer AiO

Zajmują mało miejsca na biurku, prezentują się efektownie, pobierają niewiele energii i są ciche. Tak w skrócie można opisać nowoczesne komputery All-in-One (wszystko w jednym), których komponenty ukryte są w obudowach monitorów LCD. Część z nich ma dotykowe ekrany, a najlepsze nadają się nawet dla graczy. Wszystkie idealnie sprawdzą się w typowych zastosowaniach biurowych i domowych.

Rozwój elektroniki wiąże się z nieustającą miniaturyzacją, czego przykładem są rozwiązania desktopowe oraz laptopy. Jeśli chodzi o te pierwsze, w dalszym ciągu na rynku jest bardzo dużo sporych, przeznaczonych dla „entuzjastów” obudów, zdolnych pomieścić nawet największe płyty główne oraz najdłuższe karty graficzne. Ale widać też, że pojawia się coraz więcej skrzynek typu Small Form Factor (obudowy rozmiaru mini). I właśnie dlatego powstaje pytanie dlaczego nie umieścić całego komputera w obudowie monitora? Na to pytanie jako pierwsi odpowiedzieli inżynierowie z firmy Apple. Ich pierwsze konstrukcje sprzed wielu lat miały charakter bardzo mocno zintegrowany. Całość komputera mieściła się w obudowie monitora. Linia komputerów iMAC jest tego najlepszym przykładem.

 Jak to możliwe, że wszystkie komponenty komputera mieszczą się w niewielkiej obudowie? Takie rozwiązanie wymaga wykorzystania energooszczędnych i przede wszystkim małych podzespołów (ITX, Micro ATX), które można upakować na niewielkiej przestrzeni, bez szkody dla ich żywotności i stabilności pracy. Mniejsze wymiary, niski pobór energii powoduje że są one mniej wydajne.

Mimo, że to właśnie tradycyjne komputery oraz laptopy mają największy udział w rynku, rozwiązania All-in-One z miesiąca na miesiąc stają się coraz bardziej popularne. Coraz częściej pojawiają się w sklepowych ofertach. Nawet tam, gdzie nie liczy się duża wydajność w grach, zastępują niekiedy wysłużone składaki. Zajmują mniej miejsca, plącze się wokół nich mniej kabli, wyglądają lepiej i łatwiej jest je dopasować do nowoczesnych wnętrz biur, mieszkań i publicznych placówek.

Do kogo są skierowane komputery AiO?

Na komputery AiO należy patrzeć przez pryzmat ich funkcjonalności. Zwykle nie są to demony prędkości, choć każdy z producentów ma w swojej ofercie topowy model, który może być porównywalny z komputerem stacjonarnym. Komputer AiO jest przeznaczony do szeroko pojętej rozrywki domowej i do biura. Typowy komputer AiO umożliwia bezproblemowe korzystanie z internetu, oglądanie filmów, zdjęć, pracę w dokumentach tekstowych, komunikację i całą masę innych rzeczy, które nie wymagają dużej mocy obliczeniowej. Zajmuje przy tym znacznie mniej miejsca niż tradycyjny komputer, no i często dostajemy dotykowy ekran, który funkcjonalnością niejednego zaskoczy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie komputera AiO?

Wybierając komputer typu All-in-One zwróć uwagę z jakich podzespołów zbudowany jest konkretny model i jakie jest jego wyposażenie. To ważniejsze niż w przypadku tradycyjnego desktopa ponieważ, w komputerach zintegrowanych nie wymienimy w prosty sposób karty graficznej na szybszą, a płyty głównej na nowocześniejszy model. Umieszczenie komputera w obudowie monitora powoduje, że podzespoły są maksymalnie upakowane, a większość elementów zintegrowanych jest z płytą główną (karta graficzna, sieciowa, dźwiękowa), co uniemożliwia modernizację. Nawet dołożenie kolejnego gigabajta pamięci, lub wymiana twardego dysku na pojemniejszy, może być kłopotliwa. Często w tego typu komputerach wykorzystywane są podzespoły stosowane w netbookach, lub w notebookach.Komputer AiO

Czasami nazwa komputer AiO (wszystko w jednym) może być myląca bo niektóre modele pozbawione mogą być napędu optycznego. Większość tego typu konstrukcji posiada jednak wbudowaną nagrywarkę – najczęściej jest to wersja “slim” stosowana w laptopach. Warto również zwróć uwagę na liczbę dodatkowych złącz, gdyż tego typu komputery najczęściej wyposażone są w kilka gniazd USB, pojedynczy kontroler sieci LAN, czytnik kart pamięci, wyjścia audio oraz adapter WLAN. Dodatkowe gniazdo eSATA jest rzadkością podobnie jak popularne gniazdo audio-wideo HDMI. Komputery All-in-One wyposażone w gniazdo HDMI najczęściej pozwalają na podłączenie dodatkowego urządzenia do monitora (konsoli, odtwarzacza multimedialnego). Producenci wyraźnie zaznaczają, że jest to gniazdo HDMI IN, bez możliwości wyprowadzenia sygnału. Do większości komputerów dodawany jest pilot do bezprzewodowej obsługi komputera oraz klawiatura i mysz. Nieliczne modele wyposażone są w peryferia bezprzewodowe. Na szczególną uwagę zasługuje bezprzewodowa klawiatura z tabliczką dotykową (montowany w laptopach touchpad). Dzięki temu elementowi wyposażenia możemy zrezygnować z używania myszy.

Zawsze możesz na nas liczyć

Zadzwoń 536 336 108

Pogotowie komputerowe Szczecin - iNTELi SERWIS

O nas

Czym zajmuje się pogotowie komputerowe iNTELi SERWIS

Czym zajmuje się nasze pogotowie komputerowe

Świadczymy usługi serwisowe jako pogotowie komputerowe. Działalność serwisową prowadzimy na terenie Szczecina i okolic. Wspieramy zarówno firmy jak i klientów indywidualnych. Rozwiązujemy problem sprzętowe jak również te, które związane są z oprogramowaniem. Nie ma dla nas znaczenia czy masz problem z laptopem czy komputerem stacjonarnym, konfiguracją sieci bezprzewodowej lub przewodowej, połączeniem z internetem, drukarką, skanerem, systemem operacyjnym lub może urządzeniem mobilnym. Nasze pogotowie komputerowe zawsze pomoże Ci w trudnej sytuacji z Twoim komputerem. Możesz być również pewien że dołożymy wszelkich starań by rozwiązać Twój problem jak najszybciej bez jakiejkolwiek utraty Twoich cennych danych. A gdy zajdzie taka potrzeba przygotujemy specjalnie dla Ciebie bardzo atrakcyjną ofertę na zakup nowych komputerów, peryferiów i wiele więcej. Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą bogatą ofertą usług. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości zadzwoń do nas. Zapraszamy do współpracy.

Jak działa nasze pogotowie komputerowe

W przypadku jakichkolwiek awarii związanych z oprogramowaniem nasze pogotowie komputerowe świadczy usługi całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Większość napraw wykonujemy bezpośrednio w Twoim biurze lub domu. Jeśli to konieczne wykonujemy również naprawy w siedzibie naszego serwisu. Czasem możemy również zdalnie rozwiązać Twój problem wystarczy, że skontaktujesz się z nami i przedstawisz go nam. Zwykle w ciągu 1 godziny możesz spodziewać się naszej wizyty w umówionym miejscu. Większość napraw zwłaszcza w warstwie oprogramowania załatwiana jest średnio w ciągu 3 godzin od rozpoczęcia działań przez nasze pogotowie komputerowe. Jeśli usterka będzie w warstwie fizycznej zabierzemy Twoje urządzenie do naszego serwisu by jeszcze tego samego dnia przekazać informację o czasie i koszcie naprawy. Zaraz po zakończeniu naprawy odwieziemy urządzenie w umówione miejsce. Oczywiście zawsze możesz odebrać naprawione urządzenie bezpośrednio z naszego serwisu. Gdybyś jednak stwierdził, że nie chcesz naprawiać uszkodzonego urządzenia możesz spodziewać się z naszej strony bardzo atrakcyjnej oferty na zakupowej. Twój stary sprzęt zawsze możemy odkupić na części z obopólną korzyścią dla zainteresowanych stron. Zapraszamy do współpracy.

Jak działa nasze pogotowie komputerowe

Dlaczego warto współpracować z naszym pogotowiem komputerowym

Dlaczego akurat nasze pogotowie komputerowe

Posiadana przez nas wiedza teoretyczna i praktyczna zdobyta w trakcie 10 lat działania w branży IT powoduje, że jakość świadczonych przez nas usług serwisowych jest na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy pasjonatami IT. Między innymi dlatego każde z serwisowanych urządzeń nie ma przed nami żadnych tajemnic. Setki godzin spędzonych na serwisowaniu urządzeń pozwala nam twierdzić, że jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, a Ty i Twój sprzęt możecie czuć się bezpiecznie w trakcie naprawy. Pomagamy bo lubimy to robić i nie jest to tylko nasza praca. Wiemy, jak ważne są dla Ciebie dokumenty i dane, które znajdują się na dysku. Podejmując się naprawy zawsze dbamy o to, by były w 100% bezpieczne. Korzystając z naszych usług nie podejmujecie ryzyka ich utraty. Pogotowie komputerowe udziela gwarancji na wszystkie naprawy. Naprawy komputerów przebiegają zawsze profesjonalnie, szybko i efektywnie. Przez cały czas śledzimy najnowsze informacje branżowe i w efekcie przygotowani jesteśmy na 100% do każdej zgłoszonej awarii. Nasze pogotowie komputerowe dysponuje najnowszym oprogramowaniem umożliwiającym diagnozowanie wszelkich usterek.