wirus policyjny

Wirus policyjny – jak go usunąć?

Wirus policyjny

wirus ransomware bronislaw komorowski„Wirus policyjny” fachowo określany Weelsof ma bardzo proste zadanie. Ma zastraszyć nieświadomego internautę by wyciągnąć od niego pieniądze. Oprawa graficzna komunikatu wirusa sugeruje, że komputer został zablokowany przez jednostkę policji zajmującą się kontrolą treści w internecie. Oczywiście nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że policja nie ma z tym nic wspólnego i nie nakłada na nas żadnych kar finansowych. Wszystko jest zredagowane w taki sposób, żeby przestraszyć użytkownika zablokowanego komputera i wymusić zapłacenie za pośrednictwem wskazanego systemu płatności internetowej, opłaty karnej. Dopiero potem ma zostać przesłany klucz, dzięki któremu możliwe będzie zdjęcie blokady. Metoda może być skuteczna zwłaszcza, gdy użytkownik komputera porusza się po stronach o wątpliwym pochodzeniu i jest w stanie uwierzyć, że za jego poczynania mogą grozić konsekwencje prawnie.

Wirus policyjny – jakie są objawy infekcji

wirus polska policjaInfekcja powoduje zablokowanie wszelkich procesów w systemie, a nawet programów antywirusowych. Może  to dziwić zwłaszcza tych, którzy posiadają płatne oprogramowanie antywirusowe. Na zainfekowanych komputerach dość często działają porządne i aktualne programy antywirusowe firm Avast, Kaspersky, Norton, Panda itp. W rzeczywistości Weelsof nie robi nic złego danym na dysku komputera i systemowi operacyjnemu. Wyłącza tylko proces Eksploratora Windows (przez co znika menu Start) i zamyka wszystkie okna. Nawet gdy uda nam się uruchomić jakiś program na ekranie nie wyświetlimy jego zawartości. Zawsze będzie widniał tylko komunikat “policyjny”. Dodatkowo nowsze odsłony wirusa skutecznie blokują dostęp do wszystkich trybów awaryjnych.

Wirus policyjny – jak zapobiec infekcji

Pamiętajmy zawsze  o aktualizacji naszego systemu operacyjnego, przeglądarek internetowych oraz innych komponentów używanych w internecie przez przeglądarki typu java czy flash. Starajmy się nie otwierać załączników z wiadomości e-mail wysłanych do nas przez nieznane nam osoby. Nie pobierajmy niezweryfikowanych treści z nieznanych nam stron WWW. Wirusem Weelsof zainfekowanych jest wiele stron o tematyce pornograficznej oraz stron, które umożliwiają nielegalne rozpowszechnianie filmów i utworów muzycznych, jak i oprogramowania objętego ochroną prawa autorskiego, w związku z czym zalecamy rozwagę w korzystaniu z nich.

Wirus policyjny – jak się go pozbyć?

KOMENDA-GLOWNA-POLICJI-ukash-VirusIstnieje wiele sposobów mniej lub bardziej skutecznych na usunięcie wirusa policyjnego z komputera. Wszystko zależy z jaką mutacją mamy do czynienia. Jedna z prostszych metod to wpisanie fałszywego kodu systemu płatności internetowej UKASH, który wykorzystuje wirus. Weelsof sprawdza jedynie początek kodu, który łatwo można znaleźć w internecie, nie weryfikuje natomiast, czy jest to poprawny, aktywny numer.

Kolejnym sposobem jest przywrócenie systemu do momentu sprzed zainfekowania wirusem. Możliwe jest wtedy normalne uruchomienie komputera i wykonanie skanowania programem usuwającym wirusa np. Combofix-em.

Innym sposobem, z którego skorzystają bardziej zaawansowani użytkownicy, jest uruchomienie komputera w trybie awaryjnym i ręczne usunięcie z dysku zmian wprowadzonych przez złośliwe oprogramowanie. Operacja taka może wyglądać w następujący sposób:

  1. Na innym komputerze ściągamy program, który będzie w stanie oczyścić nasz komputer ze złośliwego oprogramowania COMBOFIX
  2. Wgrywamy program COMBOFIX na pendrive-a. Dla ułatwienia możemy zmienić jego nazwę na np. 1.exe
  3. Uruchamiamy zainfekowany komputer przyciskając wielokrotnie przycisk F8, aż pojawi się plansza z zaawansowanymi opcjami rozruchu sytemu.
  4. Wybieramy opcję “Tryb awaryjny z wierszem poleceń” – często jest to jedyna opcja kiedy wirus nie będzie się nam uruchamiał.
  5. Po załadowaniu wiersza poleceń zmieniamy wkładamy do komputera przygotowanego uprzednio pendrive-a.
  6. Uruchamiamy program COMBOFIX z pendrive
  7. Po przeprowadzeniu skanowania, które będzie trwać od kilku do kilkudziesięciu minut, komputer powinien być pozbawiony Weelsof-a.
  8. Uruchamiamy komputer normalnie i dla bezpieczeństwa skanujemy go oprogramowaniem antywirusowym.

weelsof

Jeśli jednak wirus zablokował tryb awaryjny z wierszem poleceń możesz użyć oprogramowania antywirusowego uruchamianego poza systemem Windows. Wiele firm produkujących oprogramowanie antywirusowe udostępnia za darmo płyty ratunkowe, które pozwalają uruchomić komputer z alternatywnym systemem operacyjnym. Po takim uruchomieniu możemy przeskanować nasze dyski w poszukiwaniu wirusów. Dodatkowo, na tych płytach, znajdują się również przydatne narzędzia, takie jak np. edytor rejestru. Jeśli nie mamy nagrywarki płyt CD/DVD, to możemy również ściągnąć wersję przeznaczoną na dyski USB. Wśród najpopularniejszych rozwiązań tego typu są:

Jeśli nie możesz zastosować powyższych sposobów na usuniecie wirusa, bo nie działają w twoim przypadku, lub nie chcesz samodzielnie się tym zajmować zapraszamy do kontaktu z naszym pogotowiem komputerowym. Wirusa usuniemy bez względu na jego mutację z każdego systemu operacyjnego. Dodatkowo zabezpieczymy komputer by w przyszłości minimalizować ryzyko infekcji wirusami.

Zawsze możesz na nas liczyć

Zadzwoń 536 336 108

Pogotowie komputerowe Szczecin - iNTELi SERWIS

O nas

Czym zajmuje się pogotowie komputerowe iNTELi SERWIS

Czym zajmuje się nasze pogotowie komputerowe

Świadczymy usługi serwisowe jako pogotowie komputerowe. Działalność serwisową prowadzimy na terenie Szczecina i okolic. Wspieramy zarówno firmy jak i klientów indywidualnych. Rozwiązujemy problem sprzętowe jak również te, które związane są z oprogramowaniem. Nie ma dla nas znaczenia czy masz problem z laptopem czy komputerem stacjonarnym, konfiguracją sieci bezprzewodowej lub przewodowej, połączeniem z internetem, drukarką, skanerem, systemem operacyjnym lub może urządzeniem mobilnym. Nasze pogotowie komputerowe zawsze pomoże Ci w trudnej sytuacji z Twoim komputerem. Możesz być również pewien że dołożymy wszelkich starań by rozwiązać Twój problem jak najszybciej bez jakiejkolwiek utraty Twoich cennych danych. A gdy zajdzie taka potrzeba przygotujemy specjalnie dla Ciebie bardzo atrakcyjną ofertę na zakup nowych komputerów, peryferiów i wiele więcej. Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą bogatą ofertą usług. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości zadzwoń do nas. Zapraszamy do współpracy.

Jak działa nasze pogotowie komputerowe

W przypadku jakichkolwiek awarii związanych z oprogramowaniem nasze pogotowie komputerowe świadczy usługi całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Większość napraw wykonujemy bezpośrednio w Twoim biurze lub domu. Jeśli to konieczne wykonujemy również naprawy w siedzibie naszego serwisu. Czasem możemy również zdalnie rozwiązać Twój problem wystarczy, że skontaktujesz się z nami i przedstawisz go nam. Zwykle w ciągu 1 godziny możesz spodziewać się naszej wizyty w umówionym miejscu. Większość napraw zwłaszcza w warstwie oprogramowania załatwiana jest średnio w ciągu 3 godzin od rozpoczęcia działań przez nasze pogotowie komputerowe. Jeśli usterka będzie w warstwie fizycznej zabierzemy Twoje urządzenie do naszego serwisu by jeszcze tego samego dnia przekazać informację o czasie i koszcie naprawy. Zaraz po zakończeniu naprawy odwieziemy urządzenie w umówione miejsce. Oczywiście zawsze możesz odebrać naprawione urządzenie bezpośrednio z naszego serwisu. Gdybyś jednak stwierdził, że nie chcesz naprawiać uszkodzonego urządzenia możesz spodziewać się z naszej strony bardzo atrakcyjnej oferty na zakupowej. Twój stary sprzęt zawsze możemy odkupić na części z obopólną korzyścią dla zainteresowanych stron. Zapraszamy do współpracy.

Jak działa nasze pogotowie komputerowe

Dlaczego warto współpracować z naszym pogotowiem komputerowym

Dlaczego akurat nasze pogotowie komputerowe

Posiadana przez nas wiedza teoretyczna i praktyczna zdobyta w trakcie 10 lat działania w branży IT powoduje, że jakość świadczonych przez nas usług serwisowych jest na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy pasjonatami IT. Między innymi dlatego każde z serwisowanych urządzeń nie ma przed nami żadnych tajemnic. Setki godzin spędzonych na serwisowaniu urządzeń pozwala nam twierdzić, że jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, a Ty i Twój sprzęt możecie czuć się bezpiecznie w trakcie naprawy. Pomagamy bo lubimy to robić i nie jest to tylko nasza praca. Wiemy, jak ważne są dla Ciebie dokumenty i dane, które znajdują się na dysku. Podejmując się naprawy zawsze dbamy o to, by były w 100% bezpieczne. Korzystając z naszych usług nie podejmujecie ryzyka ich utraty. Pogotowie komputerowe udziela gwarancji na wszystkie naprawy. Naprawy komputerów przebiegają zawsze profesjonalnie, szybko i efektywnie. Przez cały czas śledzimy najnowsze informacje branżowe i w efekcie przygotowani jesteśmy na 100% do każdej zgłoszonej awarii. Nasze pogotowie komputerowe dysponuje najnowszym oprogramowaniem umożliwiającym diagnozowanie wszelkich usterek.